Zazimování zahrady


S koncem léta a příchodem podzimu je ten správný čas pro to, abychom pomalu uložili ke spánku i naši zahradu. Proto se v dnešním článku zaměříme na tipy, jak co nejefektivněji zazimovat zahradu se zahradním nábytkem. Pokud chcete, aby vám nábytek vydržel ještě mnoho dalších let, je důkladné zazimování nezbytnost. Ušetříte tím nejen spoustu peněz, ale také času a nervů se sháněním nového zahradního nábytku.

proutěné srdce se sněhem

Čistota na prvním místě

Prvním krokem by mělo být pečlivé vyčištění konstrukce a všech dekorací. Zažranou špínu a skvrny bychom příští rok jen velmi těžce dostávali pryč. Když nás navíc teplé dny zasáhnou příští rok nečekaně brzy, jistě každý ocení, když mu odpadne čas promarněný čištěním půl roku zašlé špíny. Veškeré textilie je třeba sundat a vyprat. Při čištění zahradního nábytku důležité brát ohled zejména na to, z jakého materiálu je nábytek vyroben, protože každý potřebuje trošku jinou péči.

Tip: Důležité je nechat nábytek pořádně vyschnout, aby nás příští rok nepřivítala společně s naším nábytkem také plíseň, hniloba či ošklivé zvrásněné plochy. To se týká zejména nábytku ze dřeva, který vlhkost nasává. Dopřejte tedy svému nábytku dostatek času, aby stihl po náloži vody a čistících přípravků dobře vyschnout a nikam zbytečně nespěchejte.

proutěné koště

Když je nutná oprava

Ještě než nábytek uložíte na připravené místo, pečlivě zkontrolujte jeho „zdravotní“ stav. Šrouby a všechny spoje by měly být pořádně utažené, případné škrábance obroušené a zalakované. Na drobné odřeniny bohatě postačí regenerační olej či mořidlo.

Kam s ním?

V ideálním případě je vhodné uložit zahradní nábytek na chladné suché místo, ve kterém bude nejlépe ochráněn před vlhkostí, zimou, ale i sluncem a jinými rozmary podzimního a zimního počasí. Ochranný obal na zahradní nábytek zajistí, aby se na něj zbytečně neprášilo a nezměnila se jeho struktura či barva. Textilie je vhodné skladovat odděleně.

 

Máte nějakou zaručenou radu jak přes zimu ochránit zahradní nábytek? Napište nám ji!

Obal na zahradní nábytek

Obal na zahradní nábytek

Použité fotografie:

Wicker Paradise CC by 2.0

Mark Fischer CC by 2.0

eshop Ampla.cz

Přidejte svůj názor

komentářů

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *