Zahradní nářadí


Zahrada je nejen velkou radostí, ale také starostí. Trávník, rostliny a stromy vyžadují pravidelnou úpravu a péči, aby zahrada působila upraveným a pěstěným dojmem. Pozornost je třeba věnovat nejen floře, ale také nářadí, které se o ni stará. Pokud patříte mezi zahradní kutily, následující řádky jsou určeny právě pro vás.

zahradní nářadí

Bez nářadí to nepůjde

Každý kutil i zahradník dobře ví, že bez správného zahradního nářadí se při péči o zahrádku neobejdou. Je potřeba téměř při každé činnosti, protože jen máloco člověk zvládne udělat vlastníma rukama. Zahradní floru je třeba zastříhávat, kropit, chránit před škůdci či se zbavit se plevele a mnoho dalšího. Mezi základní nářadí, které by nemělo chybět v žádné domácnosti se zahrádkou, patří lopata, hrábě, rýč, motyčka, sázecí lopatka, vidle, štípací nůžky, sekera či ruční pila.

Kdo šetří, nemá za tři

Na nářadí se nevyplatí šetřit, protože v konečném důsledku byste prodělali. S kvalitním nářadím je přímo radost pracovat, krásně padne do ruky a vydrží mnoho let. Při správném zacházení, péči a skladování navíc můžete výrazně prodloužit jejich životnost.

zahradní nářadí na stěně

Jak o nářadí pečovat?

Kvalitní péče se vám několikanásobně vrátí v podobě funkčního a dobře vypadajícího nářadí. Nářadí je po práci třeba vždy důkladně očistit, nechat proschnout a poté uložit na temné chladnější místo, kde na něj nebudou působit vlivy počasí.

Péče o trávník

Správně udržovaný trávník bývá ozdobou každé zahrádky. Krásný trávník však nebývá zadarmo a je třeba o něj pečovat pravidelně a s důsledností. Kromě pomocníků, jako jsou sekačka či nůžky na trávu, které zajistí tu správnou délku a tvar trávníku je důležité zajistit trávníku hydrataci, a to zvláště v teplých letních dnech. Multifunkční zahradní hadice pak oceníte nejen při kropení či zalévání zeleně. Osvěží také nás a velkou radost udělá i našim dětem.

tráva

Tip: Pokud máte živý plot, určitě se vám budou hodit speciální elektrické nůžky na živý plot. Nejen, že vám výrazně ušetří čas a práci, ale plot bude také krásně rovný a bez výrazných přechodů.

 

Použité fotografie:

Pleuntje CC by 2.0

Steenbergs  CC by 2.0

F_A CC by 2.0

 

Přidejte svůj názor

komentářů

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *