Adrenalinový kitesurfing!


Kitesurfing – na vodě i ve vzduchu

Patříte-li mezi milovníky extrémních vodních sportů, ale voda už vám nestačí, určitě neváhejte a vyzkoušejte kitesurfing! Jedná se individuální sportovní aktivitu, která kombinuje surfování na speciálním prkně a libovolné akrobatické prvky ve vzduchu, a to vše za pomoci tažného draka. Pro ty, kteří milují adrenalin, zábavu a mají touhu se neustále zdokonalovat je tento sport jako dělaný.

Kitesurfing

Trocha historie

Ačkoli není kitesurfing zatím příliš rozšířený, jedná se o jeden z nejrychleji se rozvíjejících vodních sportů. Prapočátky tohoto sportu můžeme spatřovat v prvních pokusech Číňanů, kteří se jako první pokoušeli využít draka jako tažnou sílu. Pomocí vynálezu kvalitnějších a pevnějších materiálů a díky četnému experimentování se začal kitesurfing dostávat do podoby, jaký ho známe dnes. Největší boom však zaznamenal až koncem 20. století, kdy se také masově rozšířil mezi amatérské jezdce.

Kitesurfing

Co všechno potřebujete ke kitesurfingu?

Mezi základní potřebnou výbavu patří:

  • Tažný drak (kite)
  • Trapéz (spojuje jezdce a draka)
  • Kiteboard

Pokud si potrpíte na bezpečí, budou se vám hodit následující vychytávky:

  • Přilba
  • Záchranná a protinárazová vesta
  • Neopren

Hodit se vám bude také bezpečnostní nůž, který vám udělá dobrou službu v případě zamotání šňůr.

Tip: Chcete si změřit rychlost vaší jízdy? Pořiďte si speciální GPS přístroj, díky kterému budete mít o vaší rychlosti vždy přehled.

Kitesurfing

Letět jako pták

Pokud patříte mezi ty, kteří nemají rádi vzrušení, dobrodružství a skutečně silný adrenalin, tak na tento sport raději zapomeňte a sledujte ty odvážnější zpovzdálí. Najdete-li odvahu a kitesurfing vyzkoušíte, zažijete skutečně nevšední a neopakovatelný zážitek a budete litovat, že jste ho nevyzkoušeli už mnohem dříve. Ostatně, u jakého jiného sportu můžete zkombinovat jízdu po vodní hladině, let a akrobacii?

A co vy? Už jste kitesurfing vyzkoušeli? Anebo se teprve chystáte? Napište nám do komentářů.

Použité fotografie:

Damien du Toit CC by 2.0

Holmes Palacios  CC by 2.0

Ludovic Lubeigt  CC by 2.0

Přidejte svůj názor

komentářů

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *