Vodní lyžování – skvělá zábava


Vodní lyžování

Se sluníčkem a teplými dny přichází na řadu pobyt v přírodě a sportování. Pokud už je toho sluníčka ale moc, každý z nás se rád zchladí ve vodě. Pro ty, kdo chtějí zkombinovat osvěžení, zábavu a trochu adrenalinu jsou ideálním řešením vodní sporty. V České republice si stále větší oblibu získává vodní lyžování, při kterém nuda rozhodně nehrozí.

Vodní lyžování

Co byste měli vědět

Jedná se o individuální sport, který jednotlivec provádí ve vodě za pomoci tažného člunu (popř. speciálního vleku) na vodních lyžích. Je zapotřebí speciální vybavení (kromě samotných vodních lyží také helma a vesta), které však lze zapůjčit. Voda může být jak tekoucí, tak stojatá. Pokud se vám tento sport zdá náročný a ne úplně pro každého, tak máte pravdu. Je zde zapotřebí rovnováha, dobrá koordinace pohybů a velká dávka koncentrace. Velké plus je také schopnost předvídat a rychle reagovat na neočekávané situace.

Vodní lyžař

Co byste měli umět

Kromě rozvahy a psychické pohody je zapotřebí také určitá fyzická zdatnost a obratnost. Pokud si chcete jízdu na vodních lyží skutečně užít a bezpečně ji přežít, je zapotřebí umět:

  • výjezd – tělo musí být zpevněné, špičky lyží nad vodou a kolena na prsou, špičky lyží kousek nad vodou.

  • jízdu na hladině – základem je opět pevné držení těla, jezdec musí být narovnaný a pružením v kolenou udržovat rovnováhu. Ruce musí být natažené a přibližně ve výšce pasu.

  • zatáčení – důležité je umět přenášet váhu z jedné lyže na druhou. Pohyby přitom musí být pomalé a plynulé (ne jako na klasických lyžích na sněhu).

Wakeboarding – snowboarding ve vodě

Preferujete v zimě snowboard před lyžemi? V tom případě nezoufejte, protože i vy si můžete ve vodě přijít na své. Wakeboarding vznikl jako kombinace klasického vodního lyžování a surfingu. Hlavním cílem wakeboardingu je dostat se do vzduchu a vydržet tam co nejdelší dobu. Ti zkušenější u toho předvádí zajímavé a náročné triky, takže se kromě samotného aktéra pobaví i publikum okolo.

Wakeboarding

Tip: Patříte mezi odvážlivce, kterým nestačí pouhé lyžování po vodní hladině? Vyzkoušejte vodní akrobacii či skoky do dálky.

A jaké vodní sporty máte rádi vy? Napište nám do diskuze.

Použité fotografie:

Jeff CC by 2.0

Jona Park CC by 2.0

www.GlynLowe.com CC by 2.0

Přidejte svůj názor

komentářů

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *