Vánoce a barvy


Módní trendy zdobení stromku a vánočního interiéru

A je to opět zde! Co? No přece každoroční vánoční šílenství. Za měsíc jsou tu Vánoce a přitom v některých z nás ještě doznívají ty poslední. Samozřejmě, že ta přibraná kila se nám doposud nepodařilo shodit a při představě další porce cukroví, kapra a bramborového salátu, to na štíhlou linii nevypadá ani letos. Mnohé velkoobchody a konzumní řetězce už s plnou parádou vítají letošní Advent. S postavičkami Mikulášů a adventními kalendáři, vánočními ozdobami a komponenty na vánoční věnce, se pomalu, ale jistě, seznamujeme také s letošními módními barvami, které nás po zbytek roku 2014 budou u Vánoc provázet. A v jakých to barvách, že se budou letošní Vánoce odehrávat? To vám rádi prozradíme!

 

Sněhově bílá

Jednou z nejvýraznějších barev letošních Vánoc bude bezesporu bílá. Bílá je znamením čistoty, vkusu a elegance, a rozhodně neznamená jen bílé kýčovité andělíčky na vánočním stromku. Sama o sobě totiž bílá barva vůbec nepatří mezi nejtypičtější vánoční barvy, byť by už samotní andělíčkové mohly toto tvrzení vyvracet. Každopádně se zdá, že její letošní nadvláda nikoho neurazí. Ba naopak, bílá nebo její odstíny (včetně barvy „champagne“) prý skvěle doplní další „trend“, který zažije o letošních Vánocích svůj velký návrat.

Vánoční stromek s bílou dekorací

Příroda kolem nás

Na scéně se totiž po letech mají znovu objevit také přírodní materiály. Ručně zdobené perníčkové ozdoby, adventní věnce se šiškami, větvičkami a jehličím… to bude letos „trendy“, stejně jako v loňském roce oblíbené průzračné skleněné ozdoby. Vše, co si o letošních Vánocích sami vytvoříte, bude vytvářet nejen příjemnou rodinnou atmosféru, ale rozhodně to nebude působit vágně! Naopak, se svou vlastní výzdobou letos zcela určitě zabodujete!

Vánoční přírodní dekorace

 

TIP: A pokud bílé nebo vlastnoručně vyrobené ozdoby doplníte ještě o ledově modrou nebo světlounce zelenou, bude to přesně podle designerských představ o letošních Vánocích!

 

POZOR! Do třetice všeho… fialového!

Pokud máte rádi pestřejší barvy, nemusíte být z předešlých řádků zklamaní. V barevném provedení se totiž letošní Vánoce představí zcela netradičně v odstínech fialové a růžové! Troufnete si? – „Vánoční designéři“ se na začátku letošního roku nechali slyšet, že v předešlých letech oblíbené tmavě modré „odzvonilo“, a dokonce i čeští skláři se dali do výroby narůžovělých a nafialovělých vánočních ozdob. Těžko však předem posuzovat, jak velkou oblibu si zrovna tyto dvě barvy u českých domácností získají.

 

Fialová Vánoční dekorace 

 

Jak to tak, ale bývá se vším, jestli hodláte i letos o Vánocích vsadit na „starou dobrou klasiku“ červených, stříbrných a zlatých odstínů, také rozhodně nic nezkazíte. Tyto barvy vždy k Vánocům patřily a patřit budou i nadále. Nezapomeňte, že ať už zvolíte jakoukoli barvu pro vaší vánoční výzdobu, to nejdůležitější je vánoční klid, pohoda a sdílená radost s vašimi nejbližšími!

Přidejte svůj názor

komentářů

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *