Už jste vyzkoušeli potápění?


Potápění

Ačkoli se to na první pohled nemusí zdát, potápění může být i velmi adrenalinový sport a především zážitek na celý život. Pokud jednou potápění zkusíte, pravděpodobně si ho zamilujete. Někteří lidé mají z potápění respekt a nedělá jim dobře strach z neznáma. Dobrou zpráva je, že všechny tyto strasti lze překonat. Pojďte se s námi na chvíli ponořit pod vodní hladinu!

Pod vodou

Proč se potápět?

Potápění může člověku poskytnout neskutečný odpočinek. Pod vodní hladinou se ponoříme do úplně jiného světa a všechny starosti rázem zmizí. Svět nad námi jakoby přestal existovat a my vnímáme jen přítomný okamžik. Pokud se navíc potápíme v moři, můžeme kromě relaxu navíc poznávat a objevovat tajemství podvodního světa v celé své kráse.

Kurzy potápění

Máte-li z potápění nepříjemný pocit, je dobré si na něj zvykat pomalu a postupnými krůčky. Pokud jste začátečníci nebo dokonce úplní nováčci a potápění vás velmi láká, neváhejte se přihlásit do kurzu pro potápěče, kde vám vysvětlí základy a principy potápění a naučí vás, jak se bezpečně potápět, jaké koupit vybavení na potápění a jak si tento sport co nejvíce užít.

Potápěčské školy rozlišují několik druhů výcviků. Základní dělení je podle zkušeností (začátečníci x pokročilí) a věku „žáků“ a podle hloubky ponoru. Kurzy mají zpravidla teoretickou a praktickou část. Některé školy nabízí také různé druhy zajímavých výcviků, takže pokud se řadíte ke zkušenějším potápěčům, může vás například lákat kurzy záchranář či sportovní potápění.

Kvalitní kurzy s certifikovanými instruktory pořádá  potápěčská škola Seamaster v Teplicích nebo pražská potápěčská škola Happy Divers.

Potápěč

Zájezdy za podmořským světem

Na internetu je nepřeberné množství nabídek celoročních zájezdů za potápěním. Velmi oblíbenou destinací pro milovníky potápění je například Egypt, který svým návštěvníkům poskytuje skutečně nevídané podmořské krásy. Velkou výhodou je také příjemná teplota moře po celý rok. Mezi další oblíbené destinace patří také Chorvatsko, Elba, Korsika a z těch vzdálenějších například Mexiko.

Podělte se s námi v diskuzi o vaše nevšední zážitky z potápění!

Korálový útes - rybky

Použité fotografie:

Ilse Reijs and Jan-Noud Hutten CC by 2.0

Derek Keats  CC by 2.0

Přidejte svůj názor

komentářů

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *