3 jedinečné kousky ve stylu provence


Zařídili jste si svou oázu klidu, bezpečí a pohody v provensálském stylu? Nebo je to váš vytoužený styl bydlení a pomalými krůčky na něm pracujete? Zásady tohoto stylu už máte jistě v malíčku, a my vám dnes představíme tři doplňky, které splňují pravidla tohoto venkovského francouzského stylu přímo dokonale a jejich funkčnost a praktičnost jistě oceníte.

Dřevěná truhla

Kousek nábytku, který v sobě ukryje poklady a dokáže ještě mnohem víc. Tak trochu retro záležitost, jako z pohádek, v ložnici poslouží k úschově lůžkovin, v obývacím pokoji rychle před návštěvou ukryje přehozy nebo hračky vašich ratolestí. V dětském pokoji větších dětí poslouží jako opravdová truhla plná pokladů. Ale může posloužit jako doplňkové posezení, nebo dokonce jako konferenční stůl na kterém pohostíte návštěvu. V jemným barvách a s nutnou dávkou patiny bude dokonalým stylovým kouskem, a třeba ji objevíte na chalupě nebo na půdě po babičce.

Dřevěná truhla

Stojan na víno

Červené, bílé, růžové – pokud nemáte soukromý vinný sklípek, zaslouží si dobrá láhev kvalitního vína také správné uložení. Jistě, do kuchyňské skříňky se taky vejde, ale uznejte sami – když už máte tak krásně zařízený interiér v provence stylu, přeci si láhev vína nešoupnete jen tak někam. Stojan na víno je to pravé místo pro uložení a zároveň vystavení lahví s vínem. Ať už vyberete dřevěný či kovový, případný usazený prach, kterému se rozhodně nevyhnete, úklidu milovné hospodyňky mají přímo zakázáno z lahví utírat. Díky němu a stojanu totiž kouzlo vašeho obývacího pokoje v provensálském duchu bude přímo ukázkově stylové.

Stojan na víno Provence

Paravan

Možná si řeknete – přežitek. Ovšem opak je pravdou. Vytvořte si díky němu svůj odpočinkový koutek, schovejte za něj třeba rotoped nebo v garsonce oddělte kuchyňskou linku. Lehce jej uklidíte, když jej nechcete mít na očích, nebo naopak použijete jako dekorační prvek se svým vlastním příběhem. Přenášení z místnosti do místnosti také není žádný problém. Záleží jen na vás, jaký si vyberete. Zda jen v jednotném patinovém nátěru, nebo naopak s levandulovým potiskem či látkový s květinovými vzory.

Paravan Provence

 

Tak co říkáte, už nad nimi přemýšlíte a hledáte jim nové místo u vás doma?

Použité fotografie:

David CC by 2.0

Chalon Handmade CC by 2.0

Andy Roberts CC by 2.0

Přidejte svůj názor

komentářů

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *