Styl Provence oslní vaše hosty již v předsíni


Každý byt či rodinný dům v našich končinách, jakkoli velký nebo naopak ten nejmenší, vítá své obyvatele nebo jejich návštěvy už v předsíni. Dalo by se říct, že je to vlastně to nejdůležitější místo celého vašeho obydlí, protože je to to první, co hosté uvidí a vás přivítá ve vaší oáze bezpečí a klidu. Nezapomínejte na ni a dopřejte ji pozornost, kterou si zaslouží. Provensálský styl ji bude jistě slušet.

Malá nebo velká, světlo Provence zkrátka sluší

Světlo je symbolem Provence a každé předsíni zalichotí a dodá ji lehkost a prostor. Ne vždy máte možnost vystačit si přirozeným světlem, zvlášť v panelákových bytech. Ovšem nic není ztraceno. Bez obav si můžete pomoci lampami a stropním osvětlením ve stylu provence. Designové skvosty z látkových textilií, přírodních materiálů, proutí nebo moderní a nadčasové hliníkové stínění s motivy levandulí, budou působit stylově a vaši předsíň rozzáří bílým světlem.

Botník

Zrcadlo hraje prim

Zrcadlo je v předsíni nezbytností, každá žena, ba i muž se před odchodem rádi otočí alespoň přes rameno, zda je vše tak jak má být. Zrcadlo dodá malé předsíni nový rozměr a správně umístěné pomůže přivést i přirozené světlo z vedlejší místnosti. Zavěšené přímo na zdi, nebo jako součást odkládací stěny, vždy nejlépe zcela bez rámu, nebo naopak usazené v dřevěném rámu s jemnou patinou.

Zrcadlo Katy

Kam si můžeme odložit?

Odkládací stěna a botník je v předsíni samozřejmostí. Ve stylu provence je důležité držet se v předsíni čistých a jemných linií a jak se říká, nepřepálit start. Opravdové skvosty tohoto stylu nechte jako překvapení pro své hosty v ostatních místnostech. Držte se zde raději hesla méně je více a nábytek vybírejte střídmě. Světlé tóny zde platí dvojnásob, a nezbytná patina bude tou nejlepší ozdobou a pověstnou třešničkou na dortu. Pokud chcete být opravdu in, kabáty vůbec nemusíte ukládat do skříně, stačí zavěsit na ramínka, která jsou v různé výšce zavěšena na skobičkách u stropu. Klasikou je naopak dřevěný věšák, který pojme vše potřebné, včetně klobouků a nezabere příliš místa.

Věšáková skříň Provence

Možná vás překvapíme, ale do předsíně v provensálském stylu doplňky nejsou vůbec nutné. Ba naopak. Postačí dekorace ze sušených květin, nejlépe levandulí, zavěšená na zdi, či dveřích.

Použité fotografie:

Elisha Pospisil CC by 2.0

Nábytek NET

Přidejte svůj názor

komentářů

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *