Sedací pytle jsou cool!


Velkým módním trendem posledních let jsou sedací pytle. Oblíbeností této nové součástí obýváků si všimli už i samotní výrobci a tak každou chvíli přibývají na trhu nové a nové sedací pytle. Jak se v tak široké nabídce těchto pytlů orientovat?

Jednoduché, pohodlné a moderní

Sedací pytle jsou velice jednoduché. Říká se ale, že v jednoduchosti je krása a nijak tomu nebude ani v tomto případě. Na první pohled se sice může zdát, že je sedací pytel nepohodlný, ale opak je pravdou. Jakmile ho člověk jednou vyzkouší, už ho nebude chtít dostat ze svého bytu.

Obsah pytle je tím nejdůležitějším

Jestliže se rozhodnete pořídit si sedací pytel i do své domácnosti, nepoohlížejte se jenom po jeho kráse. Ono totiž záleží i na tom, jakou náplň tento sedací pytel ukrývá v sobě. Nejlepší jsou tvrzené polystyrenové kuličky EPS. Čím větší rozměr tyto kuličky mají, tím pytel dosahuje vyššího pohodlí a komfortu. Časem se tyto kuličky slehávají, ale lepší sedací pytle disponují otvorem pro doplnění náhradních kuliček, které jsou při koupi těch lepších sedacích pytlů jejich součástí. Není problém si kuličky dokoupit i samostatně.

Hlavně se ale vyhýbejte sedacím pytlům, jejiž náplní je polystyrenová drť. Ta se totiž velice rychle slehne a sedací pytel tak ztratí svůj objem a pružnost. Z polystyrenové drti se navíc i dost práší, což pak může vést ke zdravotním komplikacím. Proto dbejte zvýšené pozornosti náplní v sedacích pytlech.

Kvalita nade vše

Sedací pytle nabízí i pohodlí pro nemocné nebo zdravotně postižené lidi. Sezení na kvalitním sedacím pytli je totiž velmi příjemné a nedělají se z něj otlačeniny. I zvířata si na nich dost lebedí a může se stát, že vás domácí mazlíček na něj sednout ani nepustí. V tomto případě se asi budete muset porozhlédnout i po druhém sedacím pytli.

Sedací vaky a pytle

K jakému účelu budu sedací pytel využívat?

Důležité je při výběru sedacího pytle zohlednit i účel, pro jaký se sedací pytel chystáte koupit. Pokud ho budete využívat na občasné sezení, vystačíte si s pytlem menších rozměrů. Jestliže pytel budete používat i pro poléhávání, bude lepší sáhnout po nějakém s většími rozměry. V dnešní době není problém sehnat sedací pytle v nejrůznějších rozměrech i barvách. Existují i sedací pytle, na které si pohodlně lehnou i dva lidé.
Sedací pytel

Různé tvary sedacích pytlů

I tvar sedacího pytle hraje, při výběru vhodného kandidáta do vašeho bytu, svou roli. Nejčastěji kupovanou variantou sedacího pytle je klasický pytel ve tvaru polštáře. Setkat se můžete i se sedacími pytli tvaru hrušky, které vám nabídnou pohodlí zejména při sezení. Za vděk lze tomuto komfortu dávat zejména tvaru těchto sedacích pytlů, jelikož při sezení sedíte vcelku vysoko a navíc máte dostatečnou oporu pro svá záda.

Sedací pytel

Materiál – nejlepší je ekokůže

V neposlední řadě si dávejte pozor i na materiál, ze kterého je sedací pytel vyroben. Nejčastěji voleným materiálem pro výrobu těchto pytlů je polyester. Je to látka, která dlouho vydrží a na které se také mimo jiné i dobře sedí. O něco větší pohodlí a životnost ale nabízejí sedací pytle z ekokůže. Jsou sice zpravidla dražší, ale povrch je nepromokavý, příjemný na dotek a také odolnější. K dostání jsou i pytle bavlněné nebo manchesterové. Ty jsou sice levnější, ale mají nižší odolnost, kvalitu a jsou také více náchylné na nečistoty.

A cena?

Cena sedacích pytlů není vysoká. Je nejlepší neřídit se cenou, ale zejména kvalitou, abyste nenaletěli. Cena kvalitního a velkého sedacího pytle vás vyjde něco málo přes 1500 Kč. Sedací pytle se stali módním hitem, který neutichá. Jestliže se rozhodnete, že si jeden také pořídíte, určitě neprohloupíte.

Přidejte svůj názor

komentářů

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *