Samolepky na zeď – stále více oblíbené


Rozhodli jste se pro renovaci vašeho bytového interiéru, ale s lítostí jste zjistili, že běžným celoplošným tapetám již tak trochu odzvonilo? Není divu. Již několik let přicházejí výrobci na trh s novinkou, která se v oblasti zdobení stěn stala doslova hitem, a to během velmi krátké doby po celém světě! Čím dál více lidí dnes dává přednost malbě a samolepkám na zeď před tapetami. Proč? Zřejmě kvůli širším možnostem a neotřelé originalitě, které samolepky na zeď nabízejí. – Jaké motivy zvolit, jak samolepky na zeď aplikovat a jak díky nim vytvořit svěží, moderní a krásný interiér? Na to se můžeme společně podívat v našem dalším článku.

 

Samolepky na zeď vs. tapety

Jak již bylo v úvodu tohoto článku řečeno, dnešní doba již tapetám příliš nepřeje. I když stále ještě patří mezi hojně využívané dekorativní prvky interiérů (nutno podotknout, že jejich užití skvěle ozvláštní celou stěnu), stále častěji se do popředí výběru zákazníků dostávají samolepky na zeď. Důvod je prostý a jednoduchý. Jejich aplikace je nenáročná (stačí je sloupnout z ochranné fólie a stejně jako běžné samolepky na papír je nalepit na zeď),  nabídka široká a možnosti umístění v interiéru nepřeberné.

Na rozdíl od tapet, které se hodí spíše na pokrytí většího souvislého prostoru (např. celá zeď za krbem či televizí), můžete každou samolepku použít v jiném koutě pokoje (jednu u dveří, druhou za křeslem atd.), nebo dokonce i v několika místnostech najednou. Zkrátka přesně tak, jak se vám to líbí a jak se to dle vašeho názoru do daného interiéru hodí. Díky samolepkám na zeď můžete dokonce sladit celý interiér domu do jediného motivu, aniž byste museli dodržet i barevné provedení (jako např. při výběru tapet).

 

Samolepky barvy milují!

Většina samolepek totiž barvy miluje. Není divu, že se nejčastěji setkáte se samolepkami v neutrálních barvách, jako je bílá nebo černá.

POZOR! Není to pravidlem. Samolepky v nejrůznějších motivech se dají sehnat dnes již téměř v jakékoli barvě. A dokonce existují i samolepky, které imitují zrcadla!

Jejich výrobci totiž tak nějak předpokládají, že je nebudete umisťovat na stěnu potřenou bílým primalexem. Samolepky na zeď mají sloužit v první i poslední řadě jako dekorace. Mají ještě více obzvláštnit a vystylizovat barevné stěny a jinak sladěný interiér.

Proto mějte na paměti, že není tolik důležitá barva samotné samolepky, jako spíše barva jejího podkladu! Nebojte se kombinovat a malovat!


 

Motiv – ve výběru číslo 1

Při výběru samolepek je ale vždy nejdůležitější správný motiv. Ne barva, ne počet, ne velikost… ale motiv! Ať už se jedná o květiny, lidské či zvířecí siluety, autíčka, panenky, srdíčka, bubliny aj., vždy je potřeba primárně dbát na vhodnost a účel samolepky v konkrétním daném interiéru. Např. do klučičího pokoje se Sparťanským či Slávistickým vybavením bychom asi těžko lepili samolepky srdíček, i když by ta měla červenou barvu. Působilo by to přinejmenším zvláštně a možná, že i docela nevkusně. Je proto lepší zvolit nejprve vyhovující motiv (ve zmíněném případě např. siluety fotbalistů) a následně přemýšlet, jestli v bílé, černé nebo červené barvě.

 

Někdy je méně více!

Když máte vybraný motiv i barvu, a jste si jisti, že vám budou samolepky do vašeho interiéru „pasovat“, zbývá už jen jediné. Samolepky na stěny aplikovat. Sejmutí z fólie a „naplácnutí“ na zeď by svedly dost dobře i vaše děti. Nechte je ale raději lepit samolepky na papír a do výzdoby stěn se dejte sami. I při použití samolepek na zeď totiž platí, že někdy méně je více. Nikde není psáno, že musíte použít vše, co vám na fólii přijde nebo si koupíte.

Přemýšlejte, kombinujte a váhejte! Nespokojte se s ucházejícím výsledkem. Některé samolepky na zeď mají tu výhodu, že je můžete nalepit a sloupnout, načež znovu použít

POZOR: Podle kvality samolepek je počet těchto operací omezen!

Rozmýšlejte a zkoušejte. Ten správný pocit z útulného a designově podařeného interiéru získáte teprve tehdy, až vám samotným bude připadat využití samolepek v daném interiéru zkrátka „Dokonalé“!

Přidejte svůj názor

komentářů

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *