Romantika ve stylu Provence


Usínejte v ložnici inspirovanou Provence

Spánek je nutností i příjemnou součástí každého dne. V ložnici strávíme několik hodin denně spánkem, povídáním, čtením, sledováním televize a něžnými hrátkami.

Čerpáme energii pro tělo i mysl a ráno se chceme  cítit svěží a odpočatí. V ložnici ve stylu provence se snoubí elegance, jednoduchost a uklidňující vůně levandule.

Vytvořit si útulnou ložnici v provence stylu není nic těžkého. Stačí dodržet několik pravidel.

Ložnicová sestava Royal styl provence

Pravidlo první – budiž světlo

Žádné tmavé barvy. Pouze odstíny světlých tónů jakými jsou vanilka, slonová kost, krémová, světle modrá, zelenkavá a nádech levandulové. Toto pravidlo platí na celý interiér, ale také doplňky a textilie. Díky tomu ložnice bude působit vzdušně, zároveň prostorně a ranní sluneční paprsky toto kouzlo ještě umocní.

Pravidlo druhé – základem je kvalitní postel

Do ložnice patří, to je samo sebou. Ovšem v tomto venkovském stylu je opravdovou a jedinou dominancí. Velká pohodlná postel, stylově ustlaná a přímo vyzývající k odpočinku a lákající k hříchu….

Rám postele bývá nejčastěji dřevěný či kovový. Výška lůžka je často vyšší oproti klasickým postelím, což zaručuje pohodlné ranní vstávání. Rám a čela postele jsou hladká, nebo doplněná ozdobnými ornamenty, ve stejném dekoru jako zbytek zařízení. Samozřejmostí je pak kvalitní matrace a vedle každého lůžka noční stolek na knihu či sklenici vína.

Pro uložení svršků se do ložnice v provensálském stylu nejlépe hodí skříň působící dojmem starožitné almary, dostatečně prostorná a často doplněná zrcadlem.

Manželská postel Behemoth Provence

Pravidlo třetí – dekorace s mírou

Pár decentních obrázků na zeď bude stačit. Čeho ale určitě v tomto stylu není nikdy dost, to jsou polštáře, polštářky a přehozy – nejlépe lněné či mušelínové, které působí lehce díky splývavému materiálu. Polštářky s levandulovou náplní jsou pomocníky příjemného usínání a ložnici příjemně provoní.

Ložní prádlo v jemném proužku, kostce či s jemnými květinovým vzory převezme dokonale funkci dekorace.

Slyšeli jste už o francouzské dece? Díky svým rozměrům 200x200cm nahradí deky dvě, a tak spánek ve dvou se stane ještě příjemnějším. Ustláno máte pouhým přehozením přes postel a vaše ložnice bude vypadat vždy upraveně.

Přidejte svůj názor

komentářů

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *