Retro komody


Retro je IN – začněte třeba komodou.

Oprašte kouzlo dávných časů s retro komodou. Poctivá a kvalitní práce, atmosféra dávných časů, jednoduchost a styl. Nemusíte si hned měnit celý byt, stačí si domů přinést kousek, který splyne s vaším stylem, nenápadně a přitom rafinovaně.

Rohová komoda s osvětlením

Už má pár staletí za sebou

Kde se vzal nápad, který dal vzniknout tomuto praktickému kousku nábytku se vedou tak trochu spory. Asie, Francie, Anglie – každopádně už ze starověku pochází drobné komody ze zlata. Rozhodně nápad to byl skvělý. U zrodu komody stála myšlenka zpřehlednit ukládání všeho potřebného. Do skříně se oblečení dalo pověsit, pár kousků uložit na dno, a tím možnost skříně tak nějak končila. A pak, kde se vzala tu se vzala – komoda.

Komoda se třemi košíkyKomoda s osmi zásuvkami a dvěma šuplíky

Šuplíky jsou základ

Komoda je vlastně taková šuplíková skříň, bez nich by to rozhodně nebylo ona. Vše ostatní je už na vaší volbě a přání. Retro komoda vyniká jednoduchostí, je vyrobená z poctivého dřeva a umírněného dekoru i barev a většinou stojí na vyšších nožkách. Výběr je ale mnohem pestřejší – rozličné tvary, velikost a hloubka šuplíků. Úchytky kovové, dřevěné ale také komody bezúchytkové. Nožky nemusí být jen vysoké, ale jen jako jakési patky, nebo zcela chybí. Díky pestré škále barev se může z vaší komody vyloupnout i zajímavý solitér.

Komoda 5-ti zásuvková bílá

Kam s ní?

Nejlépe vynikne v podstatě v kterékoli místnosti. Úzká varianta v chodbě, v kuchyni se ujme role příborníku, v obývacím pokoji se zvládne postarat o drobnosti, které by se jinak jen tak povalovaly. V ložnici doplněná o organizéry lehce ukryje drobnější prádlo jako ponožky, spodní prádlo, čepice, rukavice ale také oblečení či ručníky. A v dětském pokoji – univerzálnost sama. Obzvlášť pro kojence a batolata je ideálním místem pro veškeré oblečení, ale také skvělé místo pro hračky – uklizeno bude v cuku letu.

Tip pro prarodiče – v obývacím pokoji vám vaše nová komoda připomene mládí, a pro vnoučata to bude jejich vlastní skříň u vás – plná nezbytných hraček a oblečení až přijedou na víkend či prázdniny.

Přidejte svůj názor

komentářů

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *