Obývací pokoj à la Provence


Zařiďte si obývací pokoj à la Provence

Obývací pokoj je místem odpočinku a setkávání. Vdechněte mu francouzský šarm a eleganci   venkovským stylem prosluněné Provence.

V jednoduchosti je krása

Prvním krokem k tomu, aby jste se v nově zařízeném obýváku cítili skvěle, je nejen správná volba výmalby a podlah, kdy přírodní materiály a jemné barvy hrají prim, ale také výběr nábytku. Vždy myslete na to, že styl provence je vzdušný a příliš mnoho kusů nábytku by tento dojem mohlo pokazit. Kvalitní dřevo světlých barev a jemného dekoru, to je to pravé. O oživení jednotlivých kousků se postarají detaily, jako černé kované úchytky nejrůznějších tvarů, nebo jednoduše a zároveň rafinovaně propracovaný dekor nábytku. Vyšší knihovna, která pohodlně pojme všechny vaše oblíbené knihy dodá interiéru kouzlo, stejně jako obývací stěna či komoda převážně s otevřenými policemi. Vše samozřejmě s nádechem patiny.

Obývák ve stylu Provence

Vše má svůj účel

Obývací pokoj už ve svém názvu nese účel, a tím je obývání prostoru. V provensálském stylu to platí dvojnásob. Žádné zbytečnosti, jen praktické doplňky tu mají své místo. Do otevřených částí obývací stěny či komody, můžete vložit košíky z proutí, do nichž  lehce uklidíte třeba dětské hračky. Noviny budou vypadat uklizeně v proutěném či kovovém stojanu, a váza si zaslouží, v době čekání na řezanou kytici, třeba suchou vazbu, či kytici sušené levandule.

RTV stolek Royal ve stylu Provence

Staňte se ležérními pohodáři s citem pro detail

Pohodlná sedací souprava do obývacího pokoje rozhodně patří. Pokud ji doplníte přehozeným plédem přes opěradlo, nejen že vás v zimě zahřeje, ale podtrhnete celkový dojem. Atmosféru umocní svíčky  nebo aromalampa s vůní levandule. Rozhodně nesmí chybět kvalitní víno ve velké sklenici, francouzský sýr na stylovém talířku a nezaměnitelný hlas Edith Piaf znějící z reproduktoru.

Venkovský styl dokonale dokreslí stylově zvolený krb. Pokud vám to tedy dispozice interiéru umožňují, rozhodně s jeho koupí neváhejte.

Přidejte svůj názor

komentářů

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *