Která sekačka je pro váš trávník ta pravá?


Elektrická nebo benzínová zahradní sekačka?

Zelená barva uklidňuje a mít svůj vlastní kousek zahrady, kde můžete odpočívat, je skvělá věc. Přináší s sebou také povinnosti a jednou z nich je sečení trávy. Ať už z nutnosti nebo pro potěchu, je potřeba travnatou plochu udržovat. Na trhu existuje mnoho druhů, dnes vám představíme dvě nejpoužívanější. Sekačku benzínovou a elektrickou.

Čím začít?

Před samotným výběrem je důležité vědět:

  • jak velkou plochu budete udržovat
  • zda je na pozemku elektřina
  • jaká je povaha terénu – členitost, svažitost
  • kdo bude sekačku používat

Sečení trávy

Benzínová sekačka

Její největší výhodou je, že není limitována délkou elektrického kabelu, a ocení ji tak hlavně majitelé zahrad, kde chybí elektrická přípojka. Lépe také zvládne náročnější podmínky jako je členitý, nerovný a svažitý terén. Doporučuje se u travnatých ploch nad 600m². Díky širšímu záběru nožů si tak dobu sečení zkrátíte, což u velké zahrady jistě oceníte. Navíc si můžete vybrat ze dvou typů :

  • sekačka bez pojezdu, vhodnější u rozloh zahrad na spodní hranici a v případě rovného terénu
  • sekačka s pojezdem, díky kterému nemusíte sekačku namáhavě tlačit, ale pouze určujete směr sečení. To nejvíce ocení ženy a starší lidé a také ti, kteří nechtějí při sečení vypustit duši. Zkrátka, velikost a povaha terénu pro ni není žádný problém.

Benzínová sekačka na trávu

Elektrická sekačka

Je ideální volbou pro majitele menších zahrad, zhruba do 600m², s minimem stromů a keřů, které by jste museli objíždět a nezamotat se přitom do kabelu. Kromě tichého chodu a nižší hmotnosti oceníte také nižší pořizovací náklady a jednoduchou údržbu. A navíc, s elektrickou sekačkou  nemusíte myslet na to, aby jste nezapomněli  koupit benzín.

Elektrická sekačka na trávu

V případě, kdy potřebujete pouze dosekávat trávu na špatně přístupných místech – kolem stromů, zdí, záhonků či plotů, neměla by ve vaší výbavě chybět sekačka strunová.

 

Kvalitní sekačka a její správný výběr, přesně na míru vaší zahradě, vám zaručí pohodlné sečení na dlouhou dobu.

Použité fotografie:

sean hobson CC by 2.0

eshop AmplaCZ

Přidejte svůj názor

komentářů

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *