Koupelna v provensálském duchu – díl 2.


Přinášíme pokračování článku „Koupelna v provensálském duchu“, který by se dal klidně nazvat „Ach ta rána“. Koupelna nám nejvíce po ránu dodá sebevědomí a pomůže nám připravit se na náročný den. V provensálském stylu na nás navíc dýchne klid, pohoda a s dobrou náladou vyrazíme vstříc novým zážitkům.

Zrcadlo, zrcadlo pověz mi…

Když se ráno se slepenýma a mžourajícíma očima rozkoukáváte kolem sebe, první věcí, kterou v koupelně uvidíte, budete nejspíše vy sami. Zrcadlo je docela přehlíženou a samozřejmou věcí, ale i když působí nenápadně, o to více je jeho výběr důležitý. Vždy záleží na velikosti koupelny, jak velké zrcadlo nám prostor dovolí zvolit, chybět by ale rozhodně nemělo. Nejen že nám – obzvláště ženám – umožní zkrášlení sebe sama, navíc má skvělou schopnost opticky zvětšit prostor a pomůže malé a stísněné koupelně působit prostornějším dojmem. Malé koupelně bude slušet zrcadlo bez rámů, větší koupelna si zaslouží rám a ve velké koupelně si dopřejte nejen zrcadlo dvojité , ale i dvojité umyvadlo. Nejen, že předejdete rannímu handrkování, ale do provence stylu se vyloženě hodí. Rám zrcadla si můžete nechat vyrobit klasický, používaný k zasklívání obrazů, a typická patina mu rozhodně bude slušet. Zvolit můžete i rám vyřezávaný, zdobený drobnými ornamenty.

Staré zrcadlo

Umyvadlo nesmí chybět

Venkovskému stylu dodáte punc originality smaltovaným umyvadlem, nebo chcete-li umyvadlem keramickým, nejlépe ve tvaru mělké mísy. Pokud takovéto umyvadlo umístíte pouhým postavením na koupelnovou skříňku, budete si ve své koupelně připadat jako by jste byli přeneseni do historického francouzského filmu. Ať už umyvadlo volně postavíte, nebo zvolíte jako součást koupelnové skříňky v klasickém provence designu, rozhodně zapomeňte na klasickou pákovou baterii. Do koupelny v tomto stylu patří jedině historické retro kohoutky, nejlépe z broušeného niklu či bronzu. Jedině ty mají ve vaší koupelně zelenou.

Umyvadlo Provence

Večerní očista i relaxace

Určitě budete souhlasit, že srdcem koupelny v tomto venkovském stylu prosluněné Provence je vana oblých tvarů volně stojící na nožkách. Trochu netradiční na naše zvyklosti, ovšem o to víc trendy a šik. Pokud si vanu nemůžete dopřát, a máte místo jen na sprchový kout, dokonalým řešením je použití koupelnových tkaninových závěsů. Tkanina bude působit vzdušně a zároveň elegantně a vybírat můžete třeba z květinových vzorů. Materiál je vodě-odolný a dá se snadno prát, splníte tak účelnost provence stylu. Výhodou je i možnost jejich obměny třeba podle nálady.

A přemýšlíte-li, jak ještě svou koupelnu vyšperkovat – těšte se na další článek, tentokrát s názvem „Jak doladit koupelnu v provence stylu

Použité fotografie:

S P Photography CC by 2.0

Přidejte svůj názor

komentářů

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *