Je čas přivítat jaro s novým zahradním nářadím


Brzy se příroda začne probouzet ze zaslouženého zimního spánku a vaše zahrada se už nemůže dočkat vaší péče. Naspala se přes zimu až až a vy jste taky hezky lenošili a nabírali sílu na poctivé zahradničení, která vám i vaší zahradě přináší radost a pohodu.
Kdo je připraven není zaskočen, a s novým a modernějším zahradním nářadím vám práce půjde hezky od ruky.

Ostříhat prosím

Pro některé ovocné stromky, jako například broskvoně, je jaro ideální čas k zasazení, stejně jako pro keře citlivé na chlad, mezi které patří třeba třezalky. Nezapomeňte zkrátit kořene i větve, díky tomu podpoříte jejich růst. Ideálním pomocníkem je malá ruční pilka nebo pro náročnější zastřihávání zahradní nůžky s pákovým převodem. Nezapomeňte na hnojení a vydatnou zálivku. Ideální je kompost ze zahradního kompostéru, hnůj, ale pomoci si můžete i uměle vyráběným hnojivem. K zalévání si můžete vybrat z nabídky konví různých tvarů a velikostí a zalévat tak s pomocníkem padnoucím vám přímo do ruky.

Zahradní nůžky Fiskars

Okopat půdu? Žádný problém

Než nasadíte první rostliny, ať už květiny, jahody, či zeleninu, záhon si pro bohatou úrodu musíte pečlivě připravit. Stará dobrá motyčka je spolehlivá a všestranná, ovšem dvojitá motyčka vám pomůže s prokypřením půdy, vypleje, zarovná záhon a zároveň vyrobí i dokonalé žlábky k setí. Nejlepším pomocníkem na rozbíjení hrud po zimě pro vás bude ruční kultivátor, který půdu krásně rozmělní, prokypří a vám usnadní práci. Pokud vyberete výrobky značky Fiskars, měníte pouze nástavce podle potřeby a jediná násada vám postačí.

Ruční kultivátor Fiskars

Hrabání je skoro jako posilovna

Hrabání starého listí, které ještě před zimou přilétlo kdo ví odkud, nebo vyhrabávání suché trávy, není příliš oblíbená činnost. Na všem ale hledejte to pozitivní – rozhodně je to vynikající posilovna. Hlavně nezapomeňte střídat ruce a použijte třeba hrábě řady Fiskars. Vynikají nízkou váhou a originalitou jediné násady a možnosti několika nástavců, které můžete měnit dle potřeby.

Hrábě Fiskars

Nevíte co s kmeny stromů, které jste před zimou pokáceli? Využijte je k pěstování hub – hlíva, nebo jidášovo ucho jsou přímo ideální. Stačí vyvrtat vrtákem dírky, kolíčkovou sadbu vtlačit a dát do stínu pod strom či do živého keře. Ten lehce zvládnete zastřihnout za pomoci elektrických nůžek, nebo kombinovatelných aku nůžek, které stačí jen nabít a žádný kabel vás už neomezí.

Přidejte svůj názor

komentářů

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *