Jak pečovat o vodu v bazénu


Správná péče o vodu v bazénu nemusí být věda.

Na první pohled se může zdát, že péče o bazénovou vodu tak, aby nám vydržela krásně čistá a zdravotně nezávadná, je úkol, jako z filmu, pro sličného hocha v přiléhavých šortkách. I když by ženské srdce zaplesalo, díky kvalitním přípravkům zvládne pečovat o čistotu vody opravdu každý.

Proč čistit?

Odpověď je jednoduchá – aby nám voda v bazénu vydržela co nejdéle, její barva byla stále křišťálově čistá a hygienicky v pořádku a ušetřili jsme si tak časté znovu napouštění bazénu.

Jak začít?

Prvním krokem ke kvalitní vodě v bazénu je změření jejího PH, které určíme z pouhé kapky vody. K tomuto účelu slouží papírové testery. Ideální rozmezí je 7 až 7,4 PH.

Druhým krokem je zjištění tvrdosti vody. Tuto informaci zjistíte u svého dodavatele vody, pokud berete vodu ze studny můžete opět použít papírový tester, tentokrát určený ke zjištění tvrdosti vody.

S úpravou vody do správných hodnot vám pak pomohou speciální přípravky.

Bazén 4,5m

Udržujeme a čistíme

Základem je písková filtrace. Pro správný chod a funkci je nutná její údržba, pravidelné propírání náplně, kterou je čistý křemičitý písek a zhruba jednou za dva roky je nutná výměna písku. Odvděčí se vám skvěle odvedenou prací a čistou vodou.

  • Kartušová filtrace je oblíbená pro své nízké pořizovací náklady a snadnou údržbu. Papírovou filtrační vložku stačí propláchnout proudem vody. Nejlépe se hodí do menších nadzemních bazénů.
  • Vhodnou výbavou je i bazénový vysavač, který vám pomůže odstranit nečistoty a usazeniny ze dna bazénu a jeho stěn.
  • Bazénové sítko zase zvládne  odstranit hrubé nečistoty, listy, mušky atd.
  • K desinfekci vody je nejúčinější chlor, který ničí bakterie a řasy. Alternativou jsou kyslíkové přípravky bez chloru, které nedráždí sliznici a oči, jsou ovšem dražší.
  • Mezi přípravky by neměly chybět ani ty k prevenci tvorby řas. Řasy totiž způsobují nepříjemný zápach a kluzké dno.
  • Vločkování zase dokáže shlukovat miniaturní částice, které pak lehce odstraníte vysavačem či bazénovým filtrem.
  • Často používaný je také plovoucí dávkovač chlorovaných tablet, který reguluje jejich uvolňování dle vašeho nastavení.

Bazenova chemie Agro

Malí velcí pomocníci

Když si zrovna neužíváte vodních radovánek, je vhodné bazén přikrýt ochrannou plachtou, ochrání jej před padajícím listím, hmyzem, ale také kyselým letním deštíkem.

Bazén můžete doplnit také o sprchu či vaničku před bazén, k opláchnutí těla či nohou před vstupem do bazénu.

Přidejte svůj názor

komentářů

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *