Jak doladit koupelnu v provence stylu


Koupelnu čistých a jemných linií provensálského stylu už máte zařízenou, a teď jen chybí pár nápadů, jak ji dodat šmrnc, originalitu a punc francouzského venkova. Pár nápadů vám přinášíme v dnešním článku.

Kosmetické zrcátko

Nesmí chybět žádné ženě či dívce. Každá Francouzka je elegantní a upravená a určitě i vy dbáte o svůj zevnějšek. Ovšem dnes máme na mysli zrcátko speciální, které upevníte jednoduše ke zdi a lehce přitáhnete k sobě, nebo zpátky jemným pohybem zase vrátíte ke zdi. A pokud si přejete vidět se více z blízka, stačí jej otočit. Provedení je broušený nikl a nebude nikterak narušovat styl vaší koupelny, ba naopak, a vám pomůže s úpravou a líčením.

Stojan na svíčky z černého kovu

Nejen, že budete připraveni na případný výpadek proudu, ale romantiku francouzského filmu si přenesete do koupelny zařízené ve stylu provence a večerní společná koupel ve dvou, při svitu svíček, bude stát za to. Můžete si vybírat mezi svícny malými, ale také vysokými, které mohou přes den fungovat i jako držák županů, ručníků či šperků.

Čím oživit vanu?

Vana stojící volně v prostoru, na kouzelných malých nožkách – nádhera sama o sobě. Kam si ale odložit mýdlo, žínku nebo knihu? Pořiďte si ryze venkovskou vychytávku – přes vanu položte obyčejnou poctivou dřevěnou desku, která skvěle poslouží jako odkládací plocha pro vše co potřebujete. Ať už sklenici vína, poctivý francouzský sýr nebo vonné svíčky či časopis.

Proutí má svůj příběh

Pohodlně se na něm sedí, vypadá stylově, pěkně si vrže svou vlastní melodii a ve vaší nové koupelně skvěle zapadne, nejen ve formě elegantních košíků. Takové proutěné křesílko, na které si snadno odložíte župan, pyžamo, ručník, nebo do něj usednete při večerním koupání svých ratolestí, to je jedna báseň. Proutí lze nahradit také ratanem.

Ratanové křeslo

Porcelánový vypínač

Ano, i taková drobnost, na kterou by jste lehce mohli zapomenout, podtrhne dokonale kouzlo vaší stylově sladěné provensálské koupelny.

Porcelánové vypínače

Výhled z koupelny jedině v provence stylu

Jestliže máte to štěstí a ve vaší koupelně je – byť třeba malinké – okno, nezapomeňte i na něj a vylaďte ho tak, aby dokonale splynulo s celkovou atmosférou. Rozhodně zapomeňte na klasické žaluzie, těm je vstup zakázán. Do okna patří jemná záclona a rolety látkové či dřevěné. Květiny jsou zvány, samozřejmě jedině ty živé a ve stylovém truhlíku keramickém či plechovém.

Okno Provence

Kam s mýdlem

Už jste s dolaďováním detailů skoro u cíle a tak si nepokazte dokonalý venkovský styl špatnou volbou doplňků. I takové drobnosti jako je správná volba dávkovače mýdla a držáku zubních kartáčků hraje důležitou roli. I ty si zaslouží provence vzhled a tak keramika a levandule se postarají o poslední tečku ve vaší dokonalé koupelně v provensálském stylu.

Použité fotografie:

Claude MARCHAND CC by 2.0

gluca CC by 2.0

Přidejte svůj názor

komentářů

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *