Dětské hrací deky a ohrádky


Dětské hrací deky a ohrádky – bezpečí i zábava v jednom

Pro své dítko chtějí rodiče jen to nejlepší, a v případě jeho bezpečnosti to platí dvojnásob.
Když se jen z ležícího miminka začne stávat malý průzkumník, je čas myslet na to, jak jeho výpravy nejen zpříjemnit, ale také zabezpečit.

Začíná objevovat svět

Jakmile je pro miminko pouhé ležení už tak trochu nuda, začíná se překulovat na bříško a rozkoukávat kolem sebe, zjistíte, že postýlka už nestačí. Je čas doplnit dětský pokojíček o dětskou hrací deku. Poskytne naší ratolesti spoustu podnětů ke zkoumání, a navíc chrání od prochladnutí při hře na podlaze.

Můžeme si vybrat deky z různých velikostí, tvarů, doplňků:

  • čtvercové, kulaté, obdélníkové
  • zvukové, které se při pohybu miminka rozehrají
  • s hračkami – většinou lehce vyměnitelné pomocí suchých zipů či kroužků
  • s hracím obloukem, který lze i odepnout

Oproti klasickým obyčejným dekám mají nejen výhodu mnoha prvků vybízejících ke hře, ale také testovanou zdravotní nezávadnost přímo určenou pro malé objevitele.

Skládací žíněnka Dáša

Místo pro zábavu i odpočinek

Když už má naše ratolest prozkoumanou i hrací deku a vyráží na výpravy po pokoji, pro náš klid a jeho bezpečí, můžeme pořídit dětskou ohrádku. Je ideální pokud s námi naši domácnost obývá čtyřnohý chlupatý kamarád. Nemusíme se tak bát, že by dítko pejska pronásledovalo, nebo naopak toho, že by pejsek mohl dítko třeba i nechtěně zranit. Díky ohrádce tak nemusíme mít strach, když si potřebujeme odskočit do koupelny, nebo připravit něco v kuchyni.

Díky mnoha druhům, si jistě vybereme, ať už do velké místnosti nebo malého bytu:

  • klasická dřevěná ohrádka, ke které můžeme dokoupit i matraci. Vyrábí se v různých tvarech, některé mají polohovatelné dno a otevírací dvířka
  • dřevěné ohrádky – zábrany. Nejde o klasickou ohrádku, ale variabilní díly, pomocí kterých můžeme dítku vymezit prostor, který mu chceme dopřát. Samozřejmostí je, že z dílů lze sestavit obvyklý tvar ohrádky. Využívají se také k předělení pokoje, nebo v kuchyni jako ochrana před poraněním při vaření
  • plastové, kdy i bočnice jsou vyrobeny z plastu a jejich barevná škála je opravdu pestrá
    plastové se síťovanými bočnicemi. Jejich velkou předností je rychlé a jednoduché rozložení a složení, takže je lehce můžeme použít a také uklidit. Využití najdou při cestování, kdy poslouží i jako postýlka.

Samozřejmostí je nejen kvalita, ale také zdravotní nezávadnost použitých materiálů, nátěrů a laků.

Přidejte svůj názor

komentářů

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *