Dětská postýlka


Bezpečnost a zdraví Vašeho dítěte jsou bezesporu těmi nejdůležitějšími hodnotami, které je třeba při výběru dětské postýlky mít na paměti. Výběr je dnes však tak široký, že bez určitého návodu se nastávající rodič neobejde. Jaké parametry a charakteristiky by měla bezpečná postýlka splňovat, čeho se vyvarovat a čemu věnovat zvláštní pozornost? To i více Vám představí náš stručný přehled v následujících řádcích.

Jakou velikost postýlky vybrat?

Před nákupem postýlky je dobré se zamyslet, co vlastně od postýlky očekáváme. K prvotním zamyšlením patří například rozhodnutí o tom, jakou máme představu o celkové době využití postýlky. Jedná se o krátkodobý časový horizont nebo by s určitými úpravami měla postýlka dítěti sloužit i v pozdějším věku? Na základě tohoto rozhodnutí volíme rozměry postýlky. Nejčastějšími rozměry postýlek na trhu jsou 120×60 cm a dále 140×70 cm. První rozměr je určen pro děti do věku 2-3 let, zatímco větší rozměr může sloužit i 5-7 let. Vybrat si ale můžete i z postýlek, které mají možnost přidávání dalších částí, až se postupně přemění v klasické dětské lůžko. Takovéto „rostoucí“ postýlky vydrží dítěti přibližně do věku deseti let.


Dětská postýlka Scarlett borovice

Materiál a konstrukce – bezpečnost nade vše

Nyní, když jsme se rozhodli pro konkrétní velikost, je načase podívat se blíže na další parametry. Při nákupu nové postýlky volte vždy mezi takovými výrobci, kteří Vám garantují zdravotní nezávadnost materiálu postýlky i neloupající se lak. Nezapomínejte, že děti samozřejmě rády ochutnávají a osahávají nové věci, takto se vyhnete nechtěným zdravotním újmám. U každé postýlky ověřte její stabilitu, zda poskytuje skutečně pevný základ spánku Vašeho dítěte a celkovou konstrukci posuzujte hlavně z hlediska bezpečnosti. U dobré postýlky nenajdete nebezpečné škvíry a mezery, v nichž by mohl uvíznout dětský prstík, nožička či dokonce hlavička. Vzdálenost příček by tak neměla přesáhnout 6,5 cm a matrace musí co nejpřesněji kopírovat vnitřní prostor postýlky. Praktické jsou u dětských postýlek pohyblivé bočnice, věnujte ale pozornost zajišťovacím mechanismům, zda neponechávají prostor nechtěnému odjištění či ublížení. Veškeré hrany a rohy na celé postýlce musí být zaoblené či pečlivě zakryté. Postýlku je dobré vybírat i s ohledem na jiné lidi než je dítě samotné, a to jste Vy. Nezapomínejte, že se budete k dítěti velmi často ohýbat a tudíž vybírejte velikost a tvar konstrukce, který vyhovuje i Vám a přístup k dítěti budete mít snadný a pohodlný.

Cestovní postýlka Scarlett

Kvalitní matrací ke kvalitnímu spánku

Při výběru vhodné dětské postýlky je třeba klást největší důraz právě na matraci. Kvalita matrace je totiž přímo úměrná kvalitě spánku Vašeho dítěte a proto se příliš nedoporučuje na matraci šetřit. Pokud možno se vyhněte matracím pružinovým, klasická molitanová matrace je sice k užívání možná, ale podstatně vhodnější je zvolit sofistikovanější výrobky. Oblíbené jsou pěnové či tzv. sendvičové matrace, které v sobě kombinují vrstvy s rozdílnými vlastnostmi (například kokos/polyuretanové jádro/kokos), čímž poskytnou Vašemu dítěti při spánku lepší oporu i pružnost. Praktickou výhodou u matrací je snímatelný potah, který lze jednoduše vyprat v pračce. Také v případě matrací se důrazně doporučuje poohlížet se po záruce zdravotní nezávadnosti materiálu.

Matrace do dětské postýlky

(Poznámka): Neváhejte se na nás obrátit s jakýmikoli dotazy, vynasnažíme se Vám maximálně pomoci. Vždyť cílem nás všech je poskytnout našim dětem to nejútulnější a nejbezpečnější útočiště.

 

 

 

Přidejte svůj názor

komentářů

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *