Babské rady: úklid domácnosti


Lesk a čistota, už žádná špína!

Úklid domácnosti čas od času postihne každého z nás a většinou se opravdu nejedná o záživnou ani nikterak zábavnou činnost, kterou bychom dobrovolně vyhledávali. Zvlášť pak, když je před námi tzv. velký úklid – se „všímšudy“, který zahrnuje všechno to nemilé odstraňování nečistot a prachu z těžko dostupných míst, kam se obvykle raději ani nedíváme. My vám však v našem dalším článkům nabízíme pomoc! Díky několika trikům a babským radám, které dokáží z nemilovaného úklidu vytvořit příjemnou proměnu celého bytu nebo domu, se na další úklid domácnosti budete dokonce těšit!

Leštění

Trápíte se při čištění zrcadel, oken, leštěného nábytku nebo chromových předmětů, na kterých po vaší vší snaze a námaze

Voda s octem

stále zůstávají otisky prstů nebo šmouhy? Zřejmě děláte něco špatně!

  • Zkuste zrcadla umýt pouze teplou vodou s octem, uvidíte okamžitý výsledek!

  • Pochromované předměty ocení vaši péči, když je vyleštíte navlhčeným hadříkem, poprášeným navíc hladkou moukou. Opravdu to funguje!

  • Okna a leštěný nábytek zase nejlépe umyjete a vyleštíte, když přidáte do teplé vody dětský šampon.

 

Zašlá špína a usazeniny

Setkáváte se také s všudypřítomnými a nevzhlednými usazeninami ve skleněných vázách, se znečištěnou plochou žehličky nebo se zaschlým voskem všude kolem po jednom večeru při svíčkách? Zkuste tyto babské rady:

  • Voskem potřísněný svícen ze skla, porcelánu nebo kovu jednoduše dejte na plotnu do hrnce se studenou vodou a vyhřejte je na bod varu. Uvidíte, jak se nevzhledný slizký vosk okamžitě pustí a váš svícen bude opět vypadat jako nový!

  • Se znečištěnou plochou žehličky vám jednouduše pomůže obyčejný papír a hrubá sůl, kterou na něj nasypete, a budete po ní rozžhavenou žehličkou přejíždět. Usazenina se bez větší námahy ze žehličky odstraní.

  • Usazeniny ve váze na květiny se zbavíte, když ji z části naplníte bílým octem a dosypete bílou rýží, necháte odstát a občas směs protřepete. Poté už stačí jen vázu vypláchnout studenou vodou a třeba do ní vložit další krásné a čerstvé květiny.

Přidejte svůj názor

komentářů

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *